Cells4Life представи нов революционен метод за съхранение на стволови клетки пред водещи гинеколози
в. България днес
4.3.2015
Нов революционен метод за извличане и съхранение на стволови клетки представи в София световната компания Cells4Life. Чрез метода Toticyte се намалява до минимум нивото на червените кръвни клетки и се запазва на 100% останалите компоненти. По този начин се елиминират рисковите фактори, свързани с несъвместимост на ABO/RH при алогенна трансплантация.
Методът бе представен в хотел "Хилтън" от д-р Джеф Дрю на научна сесия, организирана от Cells4Life България. Темата на събитието бе "Възможности в съхранението на стволови клетки и практическото им приложение в медицината,,.
Д-р Цветан Алайков - завеждащ отделение по клинична хематология в "Софиямед", разказа за приложението на стволовите клетки в хематологията. Д-р Росен Калпачки - началник Клиника по нервни болести в "Св. Анна,,, обясни как стволовите клетки успешно се използват за лечение в неврологията. Юлияна Дончева - клиент на Cells4Life, сподели своя опит като майка.
Cells4l_ife е банка за съхранение на стволови клетки с централен офис във Великобритания. Световната компания е създадена през 2002-ра година и има представителства в 45 държави. В България Cells4Life е от четири години, развивайки се много бързо - тъканната банка работи с водещи лекари в страната и има доста клиенти, някои от които използват услугите й вече и при второто си дете.
Cells4Life предлага най-всеобхватната услуга в областта на съхранение и обработка на стволови клетки - тя е единствената тъканна банка в България, която съхранява и обработва цялата кръв и тъкан от пъпната връв. Cells4life е една от малкото тъканни банки, които имат правото да оперират както в Европа, така и в САЩ. Cells4Life е първата и единствена компания извън САЩ, която използва специален транспортен сет и охлаждащо устройство при транспорт. Това гарантира температура от 2 до 8 градуса за 48 часа. Лабораторията на Cells4l_ife работи денонощно през цялата година, което е от изключително значение, защото колкото по-бързо се замрази пробата, толкова повече клетки се съхраняват.